
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 mF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | -20 % to 80 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | Y5V |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -25.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 80 %, -20 % |
| dielectric characteristic | Y5V |
Stock: 470
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04588
Ext.Price$0.04588
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04588 | $0.04588 |
| 10 | $0.02294 | $0.22940 |
| 50 | $0.02049 | $1.02450 |
| 100 | $0.01830 | $1.83000 |
| 500 | $0.01634 | $8.17000 |
| 1000 | $0.01459 | $14.59000 |
| 3000 | $0.01303 | $39.09000 |
| 5000 | $0.01164 | $58.20000 |
| 10000 | $0.01039 | $103.90000 |
